Jesteśmy producentami filmów o historii regionu. Mamy aparaturę do projekcji filmowych. Ekran kinowy i rzutnik. I leżaki! 

Możemy zrobić kino w plenerze! Pod gołym niebem albo w zadaszonym obiekcie (ale dużym, no bo ekran kinowy potrzebuje sporej przestrzeni!) 

Filmy dokumentalne o regionie. Czyli, jakie konkretnie? Nowe, wyprodukowane na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.  Prezentujące wyjątkowe wydarzenia i zapomniane postaci, które znacząco wpłynęły na bieg historii całego regionu, Wielkopolski i … kraju. 

To filmy dokumentujące historię lokalną, realizowane we współpracy z historykami, regionalistami i pasjonatami historii regionu. 

Kto w nich występuje? 

Eksperci – historycy.  Jest zawodowy aktor.  A jednego z naszych rozmówców mogliście oglądać również w 5 części serialu „Vikingowie”. 

Przede wszystkim jednak są mieszkańcy! Wasi bliscy, sąsiedzi, może dziadkowie, rodzice. Czasem wspominają dawne wydarzenia. Czasem – wcielają się w rolę bohaterów sprzed lat i grają w kostiumach z epoki w specjalnie rozpisanych scenach fabularyzowanych. 

Są zabytkowe samochody, pałacowe wnętrza, samoloty… 

Lubimy mówić, że tworzymy przestrzeń pełną historii. Nie przypadkiem. 

Seanse filmowe, podczas których wyświetlamy filmy o historii regionu możemy zamienić w event historyczny, podczas którego snujemy opowieść, która wprowadza widzów w kontekst historii z przygotowanego na wieczór filmu. Rozmawiamy o ciekawych miejscach w okolicy i zapomnianych postaciach. Możemy słuchać muzyki, obejrzeć zdjęcia, albo spróbować lokalnych smakołyków, nawiązujących do historii sprzed lat…

Jak można współpracować z nami? 

Do realizacji kina plenerowego potrzebna jest przestrzeń (plac, boisko, plaża 😊) albo miejsce pod dachem (duże, takie gdzie przestrzeń umożliwi rozstawienie dużego ekranu). Niezbędny jest dostęp do prądu. Jak zamówić kino? Prosimy o kontakt przez FB (Fundacja Miejsce moje) albo na adres: fundacja@miejscemoje.org

Skip to content