Oczywiście, że to nie to nie jest to samo! Multimedialne spacerowniki, które robimy i questy to zupełnie rożne narzędzia do promowania i odkrywania historii regionu.  Co je łączy? 

Multimedialne spacerowniki to nasz autorski pomysł, który łączy tradycyjną mapę, nowe technologie i naszą ideę odkrywania ciekawych miejsc i zapomnianych historii z regionu. 

Nasze spacerowniki zawierają trasy tematyczne („Szlakiem organiczników”, „Fara w Gostyniu. Fakty. Zagadki. Ciekawostki”, „Domachowskie zagadki”, „Gostyń w latach 20-tych i 30-tych”). Do poruszania się po trasie niezbędny jest smartfon z dostępem do Internetu. Trasę wyznaczają pinezki google (korzystamy więc z googlemaps) a ciekawostki na trasie prezentują filmy ukryte pod kodami QR (korzystamy z wbudowanego albo pobranego na smartfon czytnika kodów QR). 

Questy konstruowane są według ściśle określonych zasad questowych. Są rodzajem gry edukacyjnej. Przypominają harcerskie podchody, z tą różnicą, że nikt nie czeka na nas na trasie – wskazówki niezbędne do ukończenia gry odkrywamy sami, uważnie czytając tekst i wypełniając zadania na trasie. Quest wiedzie do skarbu (ukrytej pieczęci questowej, której przyłożenie na karcie questa jest dowodem ukończenia gry). Zadaniem questowiczów jest też rozwiązanie hasła przewodniego danej gry. 

Zarówno questy, jak i multimedialne spacerowniki, które powstają w naszej fundacji wpisują się w naszą ideę promowania i odkrywania dziedzictwa kulturowego regionu w niezwyczajny sposób. Mają wspólną, naszym zdaniem, zaletę – są bezobsługowe. Można z nich korzystać o dowolnej porze, samodzielnie albo w gronie rodziny czy przyjaciół. Są niesztampowe i angażujące. Z powodzeniem zastępują tradycyjną formę zwiedzania. Tym bardziej, że często opisują historie, których nie znajdziecie w przewodnikach.

Link do naszych spacerowników i questów. 

Skip to content