Trasy spacerowe i rowerowe. Niezwykłe miejsca na mapie Wielkopolski. 

Co ciekawego jest w Wielkopolsce? A konkretnie – w powiecie gostyńskim? Poznaj 20 najciekawszych miejsc ziemi gostyńskiej i okolic. Trasy rowerowe i spacerowe. Niezwykłe miejsca na mapie Wielkopolski. Realizowane z pasją warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Odkrywanie historii z pasjonatami, nieznane opowieści i unikatowe okazy kolekcjonerskie. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, do „Krainy Orła Białego”, Biskupiańskiej Szkoły Tradycj i Muzeum Stolarstwa i Biskupizny, prezentujemy perełki z kolekcji Handmet Military i Muzeum Pedy. Pokazujemy rękodzieło inspirowane tradycją. Mamy też propozycje gotowych tras wycieczkowych pełnych historii. I opowieści inspirowane książką albo historie z podroży dokoła świata.

Zapraszamy na wycieczki pełne przeżyć.

Naznaczone Biskupizną

Kiedy rodzisz się na terenach Biskupizny natychmiast zostajesz naznaczony tym miejscem. To jest dziedzictwo, z którego możesz czerpać przez całe życie. Również tworząc i zapraszając innych do wspólnych, artystycznych działań.

Muzeum pełne drewna

Zajrzyjcie do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. To jedyne takie muzeum w kraju (i na świecie!). Założone z pasji do drewna i pasji do desingu. I związane z tradycjami wyjątkowego regionu południowo – zachodniej Wielkopolski – Biskupizny.

Porwanie Napoleona

Napoleon Bonaparte ma bardzo ważne miejsce w Polskiej historii. Legendarny przywódca został nawet zapisany w naszym hymnie narodowym, a po przemarszach jego wojsk przez polskie ziemie pozostało całe mrowie anegdot i mniej lub bardziej prawdziwych opowieści.

W starym kinie…

Co powiecie na wycieczkę do kina, w którym w trakcie seansu zdarza się słyszeć głośne otwieranie i zamykanie drzwi, niby jest nowocześnie, ale bardzo mocno czuć powiew przeszłości?

Wokół Szwajcarii Golskiej

Tereny leśne, otaczające Gostyń od strony zachodniej, kryją w sobie wiele historii. Warto poznać te fascynujące miejsca, do przemierzenia mamy kilkanaście kilometrów, polecamy więc podróż rowerem.

Rowerem wokół Borku

Jedna wycieczka rowerowa, do pokonania niewiele ponad dwadzieścia kilometrów a do przeżycia... spotkania z dwoma wyjątkowymi kobietami, dwa pałace, świątynia, która albo się pali albo się topi oraz randka z drzewem – staruszkiem. Wchodzicie w to?

Odkrywaj z pasjonatami

Dumą Gostynia miasta są jego mieszkańcy. Tak, brzmi to trochę jak wytarty banał, bo podobne słowa można pewnie dopisać do dowolnego miasteczka w Polsce, ale w grodzie nad Kanią mają na to solidne dowody.

Rowerem do Pana Tadeusza

Jeszcze w dziewiętnastym wieku zaczęto rozważać budowę linii kolejowej, która miałaby połączyć Gostyń z Kościanem. Po kilku latach przygotowań, już w dwudziestym wieku, udało się uruchomić połączenie.

Biskupiańska Szkoła Tradycji

Gostyński escape room

Kościół w Domachowie

Kraina Orła Białego

Maciej Grzymisławski

Na Świętę Górę bez zaproszenia

Perełki gostyńskich kolekcji

Szwajcaria godurowska

Świętogórska uczta muzyczna

Warsztaty w Fundacji Ziemi Krobskiej

Skip to content