Koszt filmu dokumentalnego to zazwyczaj największa przeszkoda w realizacji takiej produkcji. Podpowiadamy, jak zdobyć pieniądze na film o historii gminy.

Najlepiej … zaprzyjaźnić się z kimś, kto ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na film, czyli na przykład z nami 😊

Serio.

Fundacja Miejsce moje zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych – historycznych od początku działalności. Mamy w dorobku realizacje na temat ważnych wydarzeń w życiu lokalnej społeczności (Gostynianie w powstaniu wielkopolskim”, miejsc („Tajemnice gotyckiej fary”) i postaci „Być jak Wanda Modlibowska”) i inne.

Każdy z tych filmów dokumentalnych powstał dzięki współpracy z instytucjami z różnych sektorów i branż.  Tak pozyskujemy środki na realizację filmu.

Dlaczego warto współpracować z nami?

Jesteśmy organizacją pozarządową. Naszą misją jest odkrywanie ciekawych miejsc i ich zapomnianych bohaterów. Wspieramy więc tych, którym ta idea jest bliska. Pomaga w prowadzeniu takiego projektu i pozyskiwaniu funduszy na jego realizację.

Co możemy?

Film  dokumentalny – historyczny to gotowy projekt. Trzeba go tylko dobrze opisać i wysłać wniosek o dofinansowanie albo ofertę współpracy sponsorskiej.  Dlaczego warto zrobić to z nami?

Od lat pozyskujemy fundusze na realizację projektów, w tym filmów dokumentalnych o historii.  Wiemy, jak powstaje film, jakie są etapy jego produkcji, kto jest potrzebny do pracy i jaki budżet jest niezbędny do tego, aby zrealizować film.  Potrafimy to fachowo, ale też zgrabnie opisać.

Możemy więc wesprzeć Cię w pozyskaniu takiego grantu.

Co jeszcze?

Doświadczenie podpowiada nam, że dobry efekt daje współpraca z Partnerami i Sponsorami.  Wiemy, gdzie ich szukać i jak zachęcić do współpracy.

Potrafimy przygotować ofertę,  w której pokazujemy jakie korzyści można osiągnąć angażując się w projekt, w który powstaje film dokumentalny.

We współpracy bierzemy odpowiedzialność za kampanię promocyjną i działania promujące realizatorów i Partnerów projektu.

Pieniądze na realizację filmu dokumentalnego są ważne, ale najważniejsza jest chęć opowiedzenia ciekawej historii z przeszłości. Dlaczego warto zrobić film dokumentalny właśnie teraz – przeczytasz pod tym linkiem.

Film historyczny o gminie. Dlaczego warto zrobić go teraz?

Jeżeli masz pomysł na film, ale szukasz ekipy, która wesprze Cię w jego realizacji i jeszcze pomoże w pozyskaniu funduszy  to napisz do nas albo wpadnij na konsultację online.

Kontakt: fundacja@miejscemoje.org

Naprawdę się zaangażujemy!

Skip to content